Domovská stránka arrow Stavby které nás znepokojují arrow Míchací centrum Letňany arrow Dopis OS Čakovice 2007 na stavební odbor Letňany k Záměru "Míchací centrum Letňany"

Dopis OS Čakovice 2007 na stavební odbor Letňany k Záměru "Míchací centrum Letňany"

Napsal: Radim Zástěra
20.01.2012

Občanské sdružení Čakovice 2007 napsalo dne 11.1.2012 na odbor výstavby a územního rozhodování do Letňan sdělení k Záměru PHA712 – Míchací centrum Letňany (betonárna s drtičkou).

V Záměru PHA712 byly podle nastavených kritérií vyhodnoceny různé druhy znečištění (PM10, NO2 aj.) i případné zhoršení živ. prostředí v Čakovicích, které by způsobila výstavba betonárny s drtičkou betonu v Letňanech . Celý tento projekt je totiž především závislý na tzv. „technologické kázni“.

V posouzení byly také podrobně zhodnoceny i trasy, kudy bude navážen materiál do „Míchacího centra“. Jedná se až o 30t nákladní auta, která jsou v Záměru situována na široké silnice v katastru Letňan. Vedení Letňan se však dohodlo s investorem, že bude lepší (ještě navíc za úplatu pro Letňany) přenést znečištění dopravou do katastru Čakovic a smluvně si dohodlo navážení materiálu přetíženou Kosteleckou ulicí a ulicí Za Avií (obě jsou ve špatném technickém stavu).

Jelikož není trasa Čakovicemi zmíněna v Záměru PHA712, je tento Záměr neplatný a proto požadujeme po stavebním odboru v Letňanech vyžádání nového zhodnocení od dotčeného orgánu a vyžádání nových podkladů pro územní řízení.

Dopis na stav. odbor Letňany - MC

Poslední úprava: 21.01.2012
Oficiálni dokumenty OS
Oficiální dokumenty OS Plánovaná setkání OS
Vaše fórum
Vstupte zde je otevřeno!
Střípky z naší historie
Vstupte zde je otevřeno!
Statistiky
Návštěvníci: 1520480
Náhodný obrázek
DSC00364.jpg