Domovská stránka arrow Vstupte zde je otevřeno! arrow ZÁSADY TRANSPARENTNOSTI PRÁCE ČAKOVICKÉ SAMOSPRÁVY

ZÁSADY TRANSPARENTNOSTI PRÁCE ČAKOVICKÉ SAMOSPRÁVY

Příspěvek od OBČANSKÉ SDRUŽENÍ
14.02.2013

Zásady transparentnosti čakovické samosprávy; 
aneb co se nepředpokládalo v minulosti, 
se i nadále
nepředpokládá.

Malá bilance k uplynulé polovině funkčního období
současného čakovického zastupitelstva.

Úspěch každého pracovního týmu, tedy i čakovické samosprávy, závisí mj. na správných pracovních postupech. Čakovičtí radní si tyto postupy ve formě auditu nechali v polovině loňského roku sepsat od externího odborníka a z peněz daňových poplatníků za ně zaplatili několik desítek tisíc korun. 
Potřeba formulovat správné pracovní postupy -alespoň toto formou- je v zásadě správná. Současná rada MČ (z neznámého důvodu v utajení), se od roku 2012 rozhodla změnit sama sebe v transparentní úřad. 
Nicméně, namísto slibované otevřenosti se správa veřejných věcí v MČ Čakovice nijak nezměnila. Je to v protikladu k tomu, co zcela všichni současní zastupitelé (kromě zastupitelů ODS) slibovali ve volbách v r. 2010 zásadně změnit. Je opravdu zajímavé si tyto sliby čas od času prolistovat a porovnat se současným stavem.
Problém spočívá v tom, že z nakoupeného auditu čakovičtí radní nepřevzali téměř nic. Výsledky auditu jako by vlastně ani nebyly, jsou nadále neveřejné a prostředky nás všech tak vlastně -zdá se- opět přišly nazmar.


Vážení zastupitelé zvolení na volební období 2010 – 2014,

dokážete svým voličům vysvětlit účelnost investice pro pořízení auditu k tématu „Zabezpečení kvality komunikace mezi úřadem a občanem“, pořízeným z veřejných prostředků a ponechaného dosud zcela bez využití v nápravě stylu práce současné samosprávy?

Neslušelo by se dnes, v polovině volebního období veřejně a v souvislostech připomenout - jaký zcela první závazek zastupitelé složili a co vlastně voličům slibovali za své zvolení?

Neměla by veřejnost dostat šanci ptát se na záměry radnice i jinak, - třeba v anketách?

Musí stále platit někdejší trend absolutní uzavřenosti a naprosté sebestřednosti výkonu samosprávy pouze v rukou členy rady obce, o kterém se již krátce zdálo, že se jej podařilo v posledních volbách překonat?

Dokážete svým voličům vysvětlit proč se dosud – po roce od jejich nákupu- zveřejnění existujících správných pravidel ke komunikaci přestavitelů samosprávy s občany - NEPŘEDPOKLÁDÁ?

Text celého auditu s názvem „Zabezpečení kvality komunikace mezi úřadem a občanem“ má asi 30 stran.

Aby bylo více zřejmé, o jakém tématu zde hovořím - a protože jste se s ním pravděpodobně nemohli dosud seznámit jinou vhodnější formou - zde je v příloze.


Miroslav Hrubý
,
zastupitel MČ Čakovice a člen Kontrolního výboru

Poslední úprava: 14.02.2013
Oficiálni dokumenty OS
Oficiální dokumenty OS Plánovaná setkání OS
Vaše fórum
Vstupte zde je otevřeno!
Střípky z naší historie
Vstupte zde je otevřeno!
Statistiky
Návštěvníci: 1558856
Náhodný obrázek
DSC00386.jpg