Domovská stránka arrow Vstupte zde je otevřeno! arrow OS Třeboradice ke stavu samosprávy v Čakovicích

OS Třeboradice ke stavu samosprávy v Čakovicích

19.04.2010

Příspěvek OS Třeboradice ze dne 18. dubna 2010 k současnému stavu samosprávy v Čakovicích.

 

Vážení spoluobčané,

 

stav čakovické samosprávy v posledních 10 letech je neradostný, Charakterizuje  jej naprostý nezájmem našich zastupitelů o veřejné mínění a reflexi skutečného veřejného zájmu. Přitom právě proto jsme je do jejich současných funkcí před 4 lety s důvěrou volili.

Se stále platnou jakousi „koaliční smlouvou“ na naší radnici a novými pravidly stanovenými Jednacím řádem zastupitelstva (5 x novelizovaným pro závadnosti) se jednání našich zastupitelů změnila v nudnou či tragikomickou frašku mlčících stínů, kde se nicméně rozhoduje o nás, přesto zcela bez nás.

Prošli jsme životem, ve kterém jsme již nasbírali řadu zkušeností. Nejsme již nejmladší a cítíme povinnost vůči těm mladším, též i našim nově přistěhovaným spoluobčanům, připomenout analogie s vývojem, kterým jsme museli nedobrovolně projít v pohnutém minulém století.
Ke smutně proslaveným aktérům této doby mj. též patřil p. Klement Gottwald. V tzv. Košickém vládním programu prosadil v čl. 5, proklamaci o Národních výborech, podle které byla veškerá moc předána -bez možnosti zpětné kontroly veřejnosti- Národním výborům. Tento prvek potom  plně zakořenil v naší zemi po komunistickém převratu. V tom  stavu zde žijeme dosud. Princip absolutního vyloučení veřejnosti a ztráty kontroly  výkonu správy veřejných věcí se znovu stal smutnou čakovickou realitou.

Před 10 lety jsme v Čakovicích s očekáváním sledovali odvolání bývalého vedení MČ, které podle slov p. JUDr. Krištofa – „nehájilo dostatečně zájmy občanů“. Nápravu měla přinést, původně také z funkce zástupce starosty odvolaná, p. A. Samková. Ta si nicméně hned vzápětí sama přidělila starostenskou židli svým vlastním, 11 hlasem. Přesto jsem tehdy věřili, že nové vedení naší obce alespoň zachová základní vztahy, zaručené Ústavou ČR…

Na mnoha následujících skutcích a též i z veřejných vyjádření představitelů současné radnice je zřejmé, že ti, kterým jsme s důvěrou svěřili vedení a správu našich společných věcí, se toho chopili zcela absolutisticky, přitom neodpovědně. Zavedli  zde nezakrytou cenzuru svobodných informací.

Toto je  také důvod, pro který jsme požádali OS Čakovice 2007 o zveřejnění našeho mementa na těchto webových stránkách.

Memento OS Třeboradice radě MČ Čakovice před veřejným jednáním zastupitelů 17.2.2010

 ke stažení zde:  1. strana a 2.strana

Oficiálni dokumenty OS
Oficiální dokumenty OS Plánovaná setkání OS
Vaše fórum
Vstupte zde je otevřeno!
Střípky z naší historie
Vstupte zde je otevřeno!
Statistiky
Návštěvníci: 1542457
Náhodný obrázek
DSC00370.jpg