Domovská stránka arrow Vstupte zde je otevřeno! arrow OS Třeboradice 20/09/2009

OS Třeboradice 20/09/2009

Komu:

Občanskému sdružení Čakovice 2007,
čakovickým, miškovickým a třeboradickým občanům
a těm zastupitelům, kteří dbají své cti a svědomí.

 

Osadní sdružení Třeboradice děkuje Občanskému sdružení Čakovice 2007 za možnost oslovit nejen místní veřejnost na webu, v rubrice Vaše forum. Tyto webové stránky získají stále větší odezvu. V Čakovicích nám dávají cennou možnost vyvážit webové stránky úřední a být protiváhou propagačnímu, cenzurovanému radničnímu tisku.

Dlouhou dobu jsme doufali, že si námi zvolení zastupitelé uvědomí svoji povinnost znát a řešit problémy které místní veřejnost pálí. Marně jsme spoléhali, že při výkonu mandátů důvěru voličům vrátí.

Neočekávali jsme, že se svěřeným povinnostem zastupitelé vyhnou tím, že svým hlasováním přímo rozhodnou, že se podněty občanů nebudou zabývat. A tak, vzhledem k současnému vývoji při rozhodování místní samosprávy upozorňujeme na dvě zásadní okolnosti, týkají se zastupitelské demokracie v Čakovicích.
 
1)  Námi zvolení zastupitelé se ve svých prvních právních úkonech / zastupitelských slibech už 8 let zavazují jednat v zájmu hlavního města Prahy a své, vlastní voliče od nichž dostali hlasy a důvěru, tímto obcházejí. V ostatních MČ Prahy se všichni zastupitelé ve slibech zavazují hájit zájmy svých, zákonem legitimovaných voličů. 

2) Naši občané jsou informováni o způsobech a výsledcích jednání radnice v naprostém minimu. Náš nejvyšší orgán samosprávy, zastupitelský sbor úslužně jednohlasně hlasuje (kromě ojedinělých čestných výjimek) a tím bez jakékoli věcné diskuze schvaluje vše předložené bez připomínek. Naši zastupitelé tím lámou nechvalné rekordy v prostotě a krátkosti svých zasedání. Místní občané zastupitele natolik nezajímají, že jim ve svých jednáních ani nedávají žádnou možnost svobodně se vyjádřit a žádat řešení problémů společného veřejného zájmu.

Toto Fórum „..chce podpořit otevřená řešení témat veřejného zájmu…“ Věříme, že je v bytostném zájmu všech našich občanů být náležitě informováni, mít možnost seznámit se s dokumenty, kzeré se jich přímo týkají.

Pouze na těchto stránkách máme tedy možnost zveřejnit znalecký posudek a text kupní smlouvy na pozemky bývalého čakovického cukrovaru od společnosti LB IMMO a.s. (resp. nyní s.r.o), za které jsme společně zaplatili 16,4 mil Kč a budou sloužit pouze jako příjezdová cesta soukromému investorovi, který si přímo u zámeckého parku postaví další aglomeraci výškových bytových domů.

Tento materiál byl nám prostým voličům svých zastupitelů odmítnutý; podařilo se jej získat až právníkům protikorupční organizace Transparency International (Dokumenty zde ).Jsou zde patrné zjevné podivnosti: zřejmý nesoulad mezi záměry radnice a jejich realizací, které zastupitelům „z nezájmu o věc unikly“, a další nepravdy.


Jisté je, že k úplnému a objektivnímu posouzení je třeba doložit i skutečnosti, které už před podpisem smlouvy původní záměr ke koupi pozemků vlastně zpochybňují.

20/09/2009
OS Třeboradice

 

Oficiálni dokumenty OS
Oficiální dokumenty OS Plánovaná setkání OS
Vaše fórum
Vstupte zde je otevřeno!
Střípky z naší historie
Vstupte zde je otevřeno!
Statistiky
Návštěvníci: 1542439
Náhodný obrázek
DSC00363.jpg