Domovská stránka arrow Zajímavosti z jiných MČ Prahy

Zajímavosti z jiných MČ Prahy

Nový park na sídlišti v Letňanech

Příspěvek od OBČANSKÉ SDRUŽENÍ
15.05.2009

A je to tady obyvatelé Letňan, zejména děti, maminky, náctiletí, ale i senioři. Za pár dní v květnu se otevře na ploše skoro 8000m2 nádherný park, kde každý najde svůj koutek k zábavě či k odpočinku. Jsou zde dvě hřiště na míčové hry, 6 různých stanovišť na dětskou zábavu, od houpaček, skluzavek, mostů, pyramid po místo na hyde park, tedy místo, kde každý z vás může veřejně vystoupit, třeba dětem předčítat pohádky, nebo zahrát divadlo, nebo zazpívat.

0 Komentáře
Poslední úprava: 18.05.2009
Čtěte více...

32 milionů Kč na Centrální park Kbely ze strukturálních fondů EU

Příspěvek od OBČANSKÉ SDRUŽENÍ
25.10.2008

Kbelák - číslo 19:

Získaný finanční příspěvek na park bude v hodnotě cca 32 mil. Kč. V prostoru bývalých zahrádek mezi ulicemi Železnobrodská, Žacléřská, Martinická a Semčická (přímo mezi lesoparkem a rybníkem) tak může začít vznikat nový rozsáhlý park. Bude mít výměru cca 3,5 ha a kromě již dnes vzrostlých stromů bude obsahovat i revitalizovaný potok s mnoha novými prvky (např. tůní). Bude zde umístěn například amfiteátr, tábornické místo, dětské hřiště, oddechové kouty pro různé generace, lavičky, cestičky i cyklostezka navazující na místní cyklotrasy apod.

0 Komentáře
Poslední úprava: 05.07.2012
Čtěte více...

Cyklisté mohou využívat další stezku ve Velké Chuchli

Napsal: Radim Zástěra
12.10.2008
17.9.2008 v 10,30 hod. byla oficiálně předána do provozu nová cyklistická stezka mezi Malou Chuchlí a Lahovicemi. Tímto krokem Praha naplňuje jednu z podmínek Charty Evropského týdne mobility, kterou je uskutečnění alespoň jednoho trvalého opatření na podporu dopravy šetrné k životnímu prostředí.

„Na tento projekt získala Praha podporu Evropské unie v rámci operačního programu Praha- Konkurenceschopnost,“ připomněl pražský primátor Pavel Bém. Náklady na vybudování nové cyklostezky představovaly 8 230 753 Kč a z prostředků EU město dostalo 7 157 373 Kč. „Tento úsek je součástí pražské páteřní cyklistické trasy A 1 a jeho převedení z dopravně zatížených ulic Strakonické a Starolázeňské na samostatnou stezku má především význam pro bezpečnost cyklistů. Věřím, že bude sloužit ke spokojenosti všech, zvláště poté, až bude propojen s oblíbenou cyklostezkou v Modřanech,“ řekl primátor Bém.

Novou cyklostezku ocenil i radní hl. m. Prahy Petr Štěpánek: "Výstavba cyklostezek podél vodotečí umožňuje Pražanům pohybovat se městem bez velkých převýšení a křížení s automobilovou dopravou. Na kole dnes dojedete do centra rychleji než autem."
Cyklististická stezka mezi Malou Chuchlí a Lahovicemi s délkou 1,43 km, šířkou 3 m, živičným povrchem a mostkem přes potok Vrutice, není jedinou novinkou, kterou mohou cyklisté v Praze využívat. V létě byly dokončeny např. cyklostezky v Městské části Praha - Zličín. Jedná se o tři samostatné úseky, dva z nich směřují na území Středočeského kraje. Zatím, s ohledem na absenci navazujících úseků ve Středočeském kraji, mají především rekreační funkce. Několik novinek pro cyklisty se objevilo po otevření prodloužené trasy metra C z Ládví do Letňan. Mimo jiné mohou využívat stojany u nových stanic metra a také službu B + R na parkovišti P + R u stanice Letňany. Další letošní novinky představují cyklopruhy ve Vršovické ulici, kterou prochází hlavní cyklotrasa A 230. Také na páteřní cyklotrase A2, která z centra města severním směrem sleduje pravý břeh Vltavy až na severní hranici města, došlo ke zlepšení. Podjezd Hlávkova mostu je díky úpravě bezpečnější. Do konce letošního roku budou ještě upraveny úseky v oblasti Libeňského ostrova a mezi Libní a Pelc-Tyrolkou včetně vyřešení dopravního režimu v Povltavské ulici.

Za rok 2007 bylo postaveno a vyznačeno 49,39 km cyklotras, 19,55 km cyklostezek a 0,70 km cyklopruhů. Letos má přibýt 16,8 km cyklostezek, vyznačení 18,29 km cyklotras, 16,81 km cyklostezek a 5,94 km cyklopruhů. V roce 2009 chce město vybudovat 33,5 km cyklostezek a cyklotras, v návrhu rozpočtu je na rozvoj a údržbu cyklostezek a cyklotras počítáno přibližně 70 miliónů korun.

viz NOVINY PRAHY 16

0 Komentáře
Poslední úprava: 12.10.2008

Cyklostezka Lahovice - Malá Chuchle zprovozněna

Napsal: Radim Zástěra
12.10.2008

Dne 17.9. 2008 byla slavnostně zprovozněna cyklostezka Lahovice - Malá Chuchle, která umožňuje přeložení cyklotrasy A 1 mezi Radotínem a Malou Chuchlí z poměrně nepříjemné stopy ulic Vrážská, Radotínská a Mezichuchelská do přírodnější stopy po levém břehu Berounky a Vltavy.
Stavba sestává z novostavby stezky pro chodce a cyklisty s živičným povrchem v délce 1,43 km, mostku přes potok Vrutice, oprav povrchů navazujících úseků a doplnění svislého dopravního značení. Od Vrutice na sever je cyklostezka řešena jako novostavba na původní pláni, v severní části u Malé Chuchle je částečně využito těleso původní říční navigace.

viz doprava.praha-mesto.cz (Fotky a video)

0 Komentáře
Poslední úprava: 12.10.2008

Studenti mapují pražskou zeleň

Příspěvek od OBČANSKÉ SDRUŽENÍ
12.06.2008

7. června 20

PRAHA Metropole se zhruba do měsíce dočká první ucelené studie o stavu zeleně ve městě. Už nyní je jasné, že v analýze se bude hovořit o špatné komunikaci úřadů s obyvateli i nevládními organizacemi nebo o přáních Pražanů rozšířit stávající parky. Autory studie budou studenti z nizozemské Univerzity Wageningen, která dlouhodobě spolupracuje s Českou zemědělskou univerzitou v Suchdole. Letos se do projektu zapojilo také ekologické sdružení Arnika.

„Není to jen studentská práce do šuplíku, Arnika ji využije ve svých kampaních. Slibujeme si, že to podnítí další studie a ukáže cesty do budoucna,“ vysvětlil Martin Skalský z Arniky. Podle něj pražský magistrát koncepci zeleně má, nedokáže ji ale prosadit v jednotlivých městských částech. „Pro ty často nejsou parky prioritou, přitom ale jednotlivé radnice o nich dělají klíčová rozhodnutí,“ tvrdí Skalský.

viz: Lidové Noviny

0 Komentáře
Poslední úprava: 12.06.2008
Oficiálni dokumenty OS
Oficiální dokumenty OS Plánovaná setkání OS
Vaše fórum
Vstupte zde je otevřeno!
Střípky z naší historie
Vstupte zde je otevřeno!
Statistiky
Návštěvníci: 1520491
Náhodný obrázek
DSC00364.jpg