UP koncept 2009

Námitka ke konceptu UPn

Příspěvek od OBČANSKÉ SDRUŽENÍ
15.12.2009

Věcně shodné připomínky k ÚPn podepsalo v krátké době 535 občanů, těm kdo to nestihli se omlouváme.

Je vidět, že zdravé životní prostředí je pro občany Miškovic, Třeboratic a Čakovic důležité. Připomínky jsou zaměřeny hlavně proti nadměrnému hluku, polétavému prachu a imisím, které nám v budoucnu hrozí bude-li územní plán zrealizován dle konceptu v zájmu několika jednotlivců nebo betonové a stavební lobby.

Textová a grafická příloha námitky na základě věcně shodné připomínky ke
konceptu územního plánu hlavního města Prahy v MČ Čakovice (PDF 1,57MB)

0 Komentáře
Poslední úprava: 15.12.2009

Koncept nového územního plánu a naše MČ Čakovice

Příspěvek od OBČANSKÉ SDRUŽENÍ
30.11.2009
V zásadách územního rozvoje a plánování se zejména píše o životním prostředí, protože jsme se přeci jenom zařadili do Evropy mezi civilizované státy.
Hlavně se zmiňuje orná půda, která se má měnit pouze na zeleň ať už lesní nebo nelesní pro udržitelný rozvoj území pro další generace.
Na přednášce  ke konceptu nového územního plánu (dne 9.11.09 na Mariánském náměstí) jste si mohli poslechnout řadu architektů, kteří o životním prostředí hovořili a velkou část také věnovali potřebám rozšiřování zeleně a to jak uvnitř Prahy, tak i na okrajích. Upozornili také na naši MČ,  hovořili o zeleni – ta by měla vzniknout přeměnou orné půdy a měla by sloužit Pražanům k rekreaci.
V dnešní době snad již všichni vědí, že míra kvality životního prostředí určuje přímo úměrně zdravotní stav občanů, kteří v dané lokalitě žijí.

0 Komentáře
Poslední úprava: 30.11.2009
Čtěte více...
Oficiálni dokumenty OS
Oficiální dokumenty OS Plánovaná setkání OS
Vaše fórum
Vstupte zde je otevřeno!
Střípky z naší historie
Vstupte zde je otevřeno!
Statistiky
Návštěvníci: 1524420
Náhodný obrázek
dsc00360.jpg