Domovská stránka arrow Stavby které nás znepokojují arrow Drtička odpadů a betonárna arrow Připomínka OS k betonárně s drtičkou v Třeboradicích

Připomínka OS k betonárně s drtičkou v Třeboradicích

Napsal: Zastěrová Daniela
26.06.2011
Mnoho občanů MČ Čakovice se domnívalo, že se v krátkém čase po volbách podaří změnit vše,s čím většina místních obyvatel nesouhlasila. Minulá volební období byla pouze ve znamení podpory betonové a stavební loby (přibylo zde více jak 5.000 lidí a další obytné domy – již dříve schválené se začínají stavět) - následky dnes doléhají na všechny občany i když na každého jinak. Doprava je nahranici možností, je nedostatek lékařů, školek a samozřejmě i dalšího veřejného vybavení vč. míst pro aktivní odpočinek.

Jeden z mnoha projektů, který nám zanechalo minulé vedení je betonárna společně s drtičkou.Občané Třeboradic proti tomuto záměru intenzivně protestují již 10 let, protože prašné zařízení nakvalitní ornou půdu vedle nového sídliště a zastavěné oblasti Třeboradic prostě nepatří.

Jinak ale smýšlelo minulé vedení obce, které uspořádalo na jaře 2008 na ZMČ diskusi s investorem– firmou LB IMMO, kde jsme mohli slyšet o bezprašném zařízení s poznámkou, že ani nákladníauta, která budou navážet materiál a odvážet beton nijak nezatíží místní provoz. Celý projekt byl podvedením pani starostky Samkové (jako vždy při hlasování) velkou většinou přijat.

Celá tato prezentace je ale v rozporu s tím, co se uvádí v popisu záměru http://tomcat.cenia.cz/eia/view.jsp?pageNumber=1 (pod kódem PHA771) - o posouzení požádal oznamovatel TBG Metrostav s r.o.

Zde se můžeme např. dočíst, že tato stavba vyprodukuje cca 2,2t prachu PM10/rok a také cca2t NOx/rok. Škodlivých látek by mělo být uvedeno ještě více, protože v záměru není objektivní zhodnocení dopravy.Také západní a severo-západní větry, které po většinu roku ponesou škodlivé částice nad celou MČ,nejsou nijak zdůrazněny.Občanské sdružení Čakovice 2007 se rozhodlo podat za občany připomínku k tomuto záměru,protože jsme přesvědčeni, že takováto stavba by ohrožovala zdraví občanů v celé naší MČ.

Text celé připomínky OS Čakovice 2007

Poslední úprava: 26.06.2011
Oficiálni dokumenty OS
Oficiální dokumenty OS Plánovaná setkání OS
Vaše fórum
Vstupte zde je otevřeno!
Střípky z naší historie
Vstupte zde je otevřeno!
Statistiky
Návštěvníci: 1257887
Náhodný obrázek
DSC00367.jpg