Domovská stránka arrow Stavby které nás znepokojují arrow V PRAZE PŘIBÝVÁ PRÁZDNÝCH NOVOSTAVEB

V PRAZE PŘIBÝVÁ PRÁZDNÝCH NOVOSTAVEB

Napsal: Černý Karel
16.04.2010

Naši stávající obecní zastupitelé a především starostka Samková se rozhodli  zastavět Čakovice za každou cenu ve  snaze zde vytvořit významnou rezidenční oblast.

V žádném svém předvolebním slibování nicméně starostka Samková dosud nikdy nepřiznala to, že bude zcela bezohledně zastavovat Čakovice  takovým způsobem, že  z obce, kde dosud žilo 4,5 tisíce  obyvatel, bude chtít najednou udělat "okresní město" s 20.000 obyvateli.

Přináší to možná trochu více přerozdělování z celopražského rozpočtu (které jsme  nicméně dosud zcela nikde nezaznamenali), pravděpodobně větší politický význam našim zvoleným zastupitelům a  nepochybně též vřelé uznání ze stany developerů projektů bytových domů.

V době socializmu k přednostem Čakovic patřilo to, že zde nikdo nestavěl paneláky. Teď nám je sem starostka Samková zanesla se všemi negativními jevy, které právě z doby socializmu všichni dobře známe.

Tento nekoncepční a chaotický růst je provázen naprostým zanedbáním péče o rozvoj městské infrastruktury a služeb, denně zablokovanou dopravou, úbytkem veřejně přístupné zeleně, zanedbanou péčí o veřejné prostory pro sportovní a rekreační vyžití a především hrozivým nárůstem znečištění našeho životního prostředí emisemi, prachem a hlukem.

Jak v současnosti vypadají výsledky této urputné snahy?

14.4.2010 Lidové noviny, internetová média

Podle zveřejněného průzkumu, který provedla developerská společ­nost Ekospol, zeje v současnosti v hlavním měs­tě prázdnotou přes 2.300 dostavě­ných nových bytů. To představu­je zhruba 20% "nevyprodanost" ze současné nabídky již hotových developer­ských projektů. Přitom došlo k me­ziročnímu propadu objemu prode­jů dokončených bytů v Praze o 43%.

Nejvíce prázdných dokončených bytů evi­duje podle zmíněné analýzy městský ob­vod Praha 9 (celá čtvrtina nabídky z celé Prahy), zejména v oblasti Čakovic, ve Vysočanech a na Jarově. Čísla odpovídají asi 575 dosud neprodaných hotových bytů v těchto lokalitách.

Dru­hé nejhorší výsledky má Praha 5 (21% neprodaných dokončených bytů) v oblastech již dříve značně znehodnocenými hromadnými panelákovými výstavbami ve Zličíně a ve Stodůlkách.

Mnoho neprodaných bytů registruje také Praha 4 a Pra­ha 10 (shodně 14 procent).

Poslední úprava: 16.04.2010
Oficiálni dokumenty OS
Oficiální dokumenty OS Plánovaná setkání OS
Vaše fórum
Vstupte zde je otevřeno!
Střípky z naší historie
Vstupte zde je otevřeno!
Statistiky
Návštěvníci: 1257915
Náhodný obrázek
DSC00380.jpg