Domovská stránka arrow Informovanost občanů arrow Informovanost občanů arrow POTŘEBUJETE SE FINANČNĚ LÉPE ZAJISTIT ?

POTŘEBUJETE SE FINANČNĚ LÉPE ZAJISTIT ?

Příspěvek od OBČANSKÉ SDRUŽENÍ
17.07.2009

Vstupte do komunální politiky a využijte vhodně jejích současných možností k významnému čerpání finančních odměn, neboť se tím zároveň stanete kvalifikovaným kandidátem k dozorčím činnostem, zpravidla docela dobře honorovaným. 

Čakovice mají v této disciplině také svého celkem úspěšného zástupce.
  


04.07.2009
Monitoring ČTK, Mladá fronta Dnes; Právo; Lidovky (Metropole Praha)

Naši volení komunální politici, především starostové pražských městských částí ale i řadoví zastupitelé si v roce 2008 přivydělali statisíce korun působením v orgánech různých společností s plnou či částečnou veřejnou majetkovou účastí, informuje deník Právo.

Přestože radní nebo zastupitelé zaměstnaní na magistrátu nemají na odměny za zastupování města v orgánech firem nárok, mnohdy toto nařízení obcházejí a mohou si tím přijít na statisíce korun ročně, uvádí Mladá fronta Dnes 

Mladá fronta Dnes ke stejnému tématu přináší cílenější přehled a konstatuje, že energetika včetně plynárenství a teplárenství jsou nejlukrativnějšími obory i pro tyto volené komunální politiky. Hlavní město si totiž drží podíl v energetických firmách, působících v Praze, a posílá do jejich vedení své zastupitele.

 

Nejčilejším rekordmanem v této disciplíně je podle Práva předseda kulturního výboru výtvarník Ondřej Pecha, (ODS), který si členstvím v dozorčí radě Pražské plynárenské vydělal zhruba 1,2 milionu korun, za stejnou funkci v Pražské plynárenské Holding 396 tisíc korun a dalších asi 141 tisíc korun za působení ve společnostech TCP a TCP Vidoule.


Starostovi Kbel Pavlu Žďárskému (ODS) společnost PRE Holding vyplatila přes 700 tisíc Kč.


Starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa (ODS), který působí v orgánech Pražských služeb
a PRE Holding, ke svému platu na radnici loni navíc získal celkem 923 tisíc korun.

Starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS), který je v představenstvu Pražských služeb, dopravního podniku a ve společnosti TCP Vidoule, pak dostal 1,1 milionu korun.


Ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík (ČSSD) si navíc přilepšil 221 tisíci korunami za působení v PRE Holding, 360 tisíci korunami ze společnosti Kolektory Praha a.s.a 28 tisíc si přivydělal v TCP.


Za
místo v dozorčí radě společnosti Kolektory Praha a.s. získala za rok 2008 starostka Čakovic Alena Samková (ODS) 360 tisíc Kč

Předsedou dozorčí rady společnosti Kolektory Praha a.s. je Martin Langmajer (ODS), radní pro územní rozvoj. Informace z jeho čestného prohlášení media neuvedla.
Společnost Kolektory Praha a.s. se stará o majetek města Prahy v celkové hodnotě přes 7 miliard Kč, který má pronajatý na základě nájemní smlouvy.


Ve svém čestném prohlášení o příjmech z vedlejších činností za rok 2008 kontroverzní starosta Prahy 5 Milan Jančík (ODS) žádné údaje neuvedl.

Poslední úprava: 17.07.2009
Oficiálni dokumenty OS
Oficiální dokumenty OS Plánovaná setkání OS
Vaše fórum
Vstupte zde je otevřeno!
Střípky z naší historie
Vstupte zde je otevřeno!
Statistiky
Návštěvníci: 1317510
Náhodný obrázek
DSC00382.jpg