Domovská stránka arrow Oficiální dokumenty OS arrow Dokument OS č. 02/2007 k SÍTI ZDRAVOTNICKÝCH ZAŘÍZENÍ V ČAKOVICÍCH

Dokument OS č. 02/2007 k SÍTI ZDRAVOTNICKÝCH ZAŘÍZENÍ V ČAKOVICÍCH

Příspěvek od OBČANSKÉ SDRUŽENÍ
17.08.2007

Nově zastavěná lokalita „U zámeckého parku“ povede k odhadnutelnému nárůstu obyvatel Čakovic o 2.500 osob. Počet obyvatel se ze současných 7.000 zvýší na 9.500, tedy o více jak jednu třetinu. Lze odhadnout, že nové sídliště bude znamenat též přírůstek cca 600-800 dětí.

Tato zásadní demografická změna by měla být řízeným procesem, neboť může vést k negativním jevům, jako je například akutní zhoršení dostupnosti základní zdravotní péče.

Občanské sdružení požádalo o informaci, jak je v této souvislosti základní potřeba zdravotnických služeb plánovitě zajištěna.

Dokument sdružení č. 2/07 k síti zdravotnických zařízení v Čakovicích

Z odpovědi jsme se dozvěděli pouze obecné údaje. Ty nicméně jen potvrzují naše znepokojení z neorganizovaného rozvoje naší obce nekoncepčním povolováním rozsáhlé bytové výstavby bez vazby na zajištění nezbytné související občanské vybavenosti a služeb.

Odpověď radnice (3.8.2007)

Požádali jste tedy o další, více konkrétní informaci.

***********************************************************************

Žádost o informaci k zajištění dostupnosti sítě základní zdravotní péče v Čakovicích (3.10.2007)

Odpověď radnice (17.10.2007)


Z odpovědi nevyplývá, zda si naši zastupitelé uvědomují svoji odpovědnost za zhoršování dostupnosti základní zdravotní péče v Čakovicích. Dobře víme, jaké jsou zde kompetence celého systému samosprávy, nicméně základní odpovědnost na iniciaci řešení problému je ve výhradní kompetenci místní samosprávy. Nikdo jiný ji zde ani zastoupit nemůže.

Přístup typu "občané pomožte si jak umíte" je zde nepřijatelný. Je to zároveň základní úkol místní samosprávy tímto přístupem nepřispívat ke korupčnímu chování v našem zdravotnictví.

Naší snahou je zvýšit stupeň odpovědnosti našich zastupitelů za svá přijatá rozhodnutí. Jestliže zastupitelé přijmou bezvýhradný souhlas k rozsáhlé bytové výstavbě v naší obci, musí též přijmout odpovědnost za zajištění řady přirozeně navazujících kroků: novým obyvatelům obce musí přispět k zajištění dostupnosti základních společenských služeb a stávajícím obyvatelům zajistit, aby se jejich dostupnost významně nezhoršila.

 

Zajímavá realita do kroniky naší městské části: 
http://www.uzameckehoparku.info/viewtopic.php?id=327

 

 


 

 

Poslední úprava: 03.12.2007
Oficiálni dokumenty OS
Oficiální dokumenty OS Plánovaná setkání OS
Vaše fórum
Vstupte zde je otevřeno!
Střípky z naší historie
Vstupte zde je otevřeno!
Statistiky
Návštěvníci: 1317529
Náhodný obrázek
DSC00385.jpg