Drtička odpadů a betonárna

Připomínka OS k betonárně s drtičkou v Třeboradicích

Napsal: Zastěrová Daniela
26.06.2011
Mnoho občanů MČ Čakovice se domnívalo, že se v krátkém čase po volbách podaří změnit vše,s čím většina místních obyvatel nesouhlasila. Minulá volební období byla pouze ve znamení podpory betonové a stavební loby (přibylo zde více jak 5.000 lidí a další obytné domy – již dříve schválené se začínají stavět) - následky dnes doléhají na všechny občany i když na každého jinak. Doprava je nahranici možností, je nedostatek lékařů, školek a samozřejmě i dalšího veřejného vybavení vč. míst pro aktivní odpočinek.
0 Komentáře
Poslední úprava: 26.06.2011
Čtěte více...

Drtička odpadů

Příspěvek od Miroslav Hrubý
02.08.2007

„Evropané chtě nechtě sdílí život s nebezpečným zabijákem. Oč nenápadnější je, o to vytrvaleji a nemilosrdněji působí."

Řeč je o polétavém prachu, který si ročně vyžádá předčasné úmrtí 300.000 – 400.000 lidí a každého z nás připraví v průměru o 3/4 roku života. V ČR zatím varování přecházíme s naprostou bohorovností přestože znečištění ovzduší dosahuje hrozivých rozměrů.

Zvláště ve velkých městech dosahují koncentrace polétavého prachu bez nadsázky kalamitních rozměrů. Studie EU zkoumala kvalitu ovzduší ve 30 velkých městech. Došla k závěru, že z hlediska zamoření ovzduší polétavým prachem panují nejhorší podmínky v Praze. Ovzduší významně zhoršuje každá výstavba silnic, spaloven, elektráren, sléváren a jiných dalších zdrojů polétavého prachu.

V českých zemích obrana před vražedným prachem „netáhne“ a zůstává pod pověstnou rozlišovací schopností zdejších politiků.“

 

Jaké jsou praktické zkušenosti odjinud?

 

Zde je link na Informace o záměru dle zákona č. 100/2001 Sb.

Recyklační středisko minerálních stavebních odpadů, k.ú. Třeboradice

0 Komentáře
Poslední úprava: 21.02.2008
Oficiálni dokumenty OS
Oficiální dokumenty OS Plánovaná setkání OS
Vaše fórum
Vstupte zde je otevřeno!
Střípky z naší historie
Vstupte zde je otevřeno!
Statistiky
Návštěvníci: 1317522
Náhodný obrázek
DSC00371.jpg